راهنمای خرید هوشمندانه موبایل در بازار نوسانی ایران
در شرایط اقتصادی امروز ایران، خرید بهترین گوشی های موبایل تا 70 میلیون تومان در سال 2026 بیش از هر زمان دیگری نیازمند دقت، تحقیق و تصمیمگیری هوشمندانه است. با توجه به تغییر مداوم قیمت ارز، تعرفه واردات، و رقابت فشرده بین برندها، انتخاب یک گوشی مناسب با بودجه و نیاز واقعی کاربران کاری تخصصی و حساس شده است. هدف این راهنما این است که به شما کمک کند تا در چنین بازاری، «بهصرفهترین و آیندهدارترین انتخاب» را داشته باشید. (جهت مشاهده و خرید محصولات دیجیتال کلیک کنید.)
قبل از هر چیز، بازهی قیمتی خود را تعیین کنید. نوسانات ارزی ممکن است باعث شود گوشیهای میانرده امروز، فردا در ردهی بالا قرار بگیرند. بهتر است بودجه را با 10 تا 15 درصد حاشیهی امن در نظر بگیرید تا بتوانید با تغییرات قیمت سازگار شوید.
-
شناخت نیاز واقعی و اولویتهای شخصی
آیا اهل گیم هستید یا بیشتر دنبال دوربین باکیفیت و باتری بادوام؟ شفافسازی اولویتها از اشتباه رایج “خرید گوشی با امکانات بیاستفاده” جلوگیری میکند. مثلاً پردازندهی قوی برای گیمرها مهمتر از کیفیت سنسور دوربین است.
-
بررسی مشخصات فنی و نکات کلیدی
پردازنده (CPU و GPU): قلب تپنده گوشی است و تأثیر مستقیمی بر روانی اجرای برنامهها و بازیها دارد. برای کاربران حرفهای، تراشههای سری Snapdragon 7 نسل 3 و بالاتر و همچنین MediaTek Dimensity 7200 به بالا گزینههای ایدهآلی محسوب میشوند. برای کاربری معمولی، تراشههایی مانند Snapdragon 6 نسل 1 یا Dimensity 6080 نیز پاسخگوی نیازهای روزمره خواهند بود. شارژر وایرلس اسپیکردار چندمنظوره WD-200
رم و حافظه داخلی: حداقل رم 8 گیگابایت و حافظه 128 گیگابایت برای تجربهای روان در سال 2026 توصیه میشود. اما اگر کاربری صرفاً به تماس، پیامرسانی، شبکههای اجتماعی سبک (مانند واتساپ و اینستاگرام) و وبگردی ساده نیاز دارد، رم 6 گیگابایت و حافظه 64 گیگابایت نیز میتواند نیازهای روزمره او را برآورده سازد.
نمایشگر: نرخ نوسازی 90 هرتز حداقل قابل قبول است، اما 120 هرتز یا بالاتر (مانند 144 هرتز در پوکو X7) تجربهای فوقالعاده نرم و روان فراهم میکند. پنل AMOLED به دلیل رنگهای زنده، سیاه مطلق و مصرف بهینه باتری، برتری آشکاری نسبت به پنلهای IPS دارد. همچنین حداکثر روشنایی بالای 1000 نیت برای خوانایی در نور مستقیم آفتاب ضروری است.
دوربین: به ترکیب سنسورها، گشودگی دیافراگم (f/1.8 یا کمتر) و وجود لرزشگیر اپتیکال (OIS) توجه کنید، نه فقط اعداد مگاپیکسل. دوربین 200 مگاپیکسلی بدون لرزشگیر، در شب عملاً کارایی چندانی ندارد. در مقابل، دوربین 50 مگاپیکسلی مجهز به OIS عملکرد پایدارتر و قابل اعتمادتری ارائه میدهد. کیفیت واقعی عکسها در نرمافزار پردازش تصویر و بهینهسازی نرمافزاری نهفته است.
باتری و شارژ سریع: ظرفیت بالای 5000 میلیآمپرساعت برای یک روز استفاده معمولی کافی است. اما در سال 2026، توان شارژ سریع از 30 وات به عنوان «شروع قابل قبول» شناخته میشود. شارژ 45 وات عملکرد خوبی دارد، شارژ 67 وات بسیار مطلوب است و شارژ 120 وات (مانند پوکو X7) بهترین گزینه موجود محسوب میشود.
سایر نکات کلیدی: وجود گواهی ضد آب IP67 یا IP68 برای کاربرانی که نگران ریختن آب یا گرد و غبار هستند، ارزش بالایی دارد. همچنین وجود جک 3.5 میلیمتری هدفون اگرچه در گوشیهای جدید رو به کاهش است، اما برای کاربرانی که از هدفونهای سیمی استفاده میکنند، یک مزیت محسوب میشود.
در بازار ایران، برندهایی مثل سامسونگ، شیائومی و آنر معمولاً پشتیبانی بهتر و قطعات یدکی در دسترستری دارند. انتخاب برندی با نمایندگی معتبر و خدمات گارانتی واقعی، جلوی بسیاری از هزینههای آینده را میگیرد. پاوربانک خشابی کولومن مدل K-P6 با ظرفیت 5000mAh
در شرایط نوسان، خرید در زمانهای ثبات نسبی یا حضور تخفیفهای فصلی (مثلاً آخر ماه یا نوروز) تصمیمی هوشمندانه است.
خرید بهترین گوشی های موبایل تا 70 میلیون تومان در سال 2026 در بازار ناپایدار ایران نباید احساسی یا عجولانه باشد. با درنظر گرفتن بودجه، نیاز، مشخصات فنی، برند معتبر و زمان مناسب خرید، میتوانید بهترین گزینه را انتخاب کنید که علاوه بر دوام، ارزش خرید بالایی نیز داشته باشد.

بهترین گوشیهای موبایل تا 25 میلیون تومان!
در نگاه اول، بازه قیمتی 25 میلیون تومان به عنوان پایینترین سطح بازار، فاقد ویژگیهای قابل توجه فرض میشود. اما پرسش اینجاست: آیا در سال 2026، امکاناتی نظیر نمایشگر با نرخ نوسازی 90 هرتز یا باتری با دوام فراتر از یک روز، در این رده نیز قابل دستیابی است؟ شارژر وایرلس سهکاره SENEO مدل PA191B
1. گوشی موبایل شیائومی مدل Redmi A5
ردمی A5 پاسخی است به نیاز کاربرانی که صرفاً به ارتباطات پایه و اجرای روان شبکههای اجتماعی توجه دارند. در این مدل با استفاده از تراشه UNISOC T603 که مصرف انرژی بسیار پایینی دارد، تعادلی هوشمندانه بین هزینه و کارایی روزمره برقرار شده است. صفحهنمایش 6.7 اینچی از نوع IPS اگرچه از زاویه دید محدودتری نسبت به نمونههای OLED برخوردار است، اما در روشنایی محیطی عملکرد قابل قبولی ارائه میدهد. باتری 5000 میلیآمپرساعتی این گوشی، با مدیریت بهینه مصرف، قادر است یک روز استفاده معمولی را بدون نیاز به شارژ مجدد پوشش دهد. اکثر کاربران در نظرات خود به «سادگی رابط کاربری و عدم وجود کندی در استفادههای روزمره» اشاره کردهاند. دوربین اصلی 13 مگاپیکسلی صرفاً برای ثبت اسناد و تصاویر پایه مناسب است و انتظار عکاسی حرفهای از آن نباید داشت. این گوشی برای استفاده روزمره، گزینهای منطقی محسوب میشود.
-
نقاط قوت: مصرف باتری بهینه، قیمت پایین، رابط کاربری ساده
-
نقاط ضعف: دوربین ضعیف، توان شارژ پایین
-
مناسب برای: تماس، پیامرسانی، شبکههای اجتماعی سبک
2. گوشی موبایل شیائومی مدل Redmi 15C
ردمی 15C نسبت به مدل A5 یک پله ارتقاء یافته تر است. در این مدل با استفاده از تراشه هلیو G85 مدیاتک، قدرت پردازشی کافی برای اجرای همزمان چندین برنامه معمولی فراهم شده است. مهمترین تفاوت این گوشی با مدل پایهتر، نمایشگر 6.74 اینچی با نرخ نوسازی 90 هرتز است؛ یعنی هنگام اسکرول کردن در صفحات وب یا اینستاگرام، حرکت نرمتری نسبت به نمایشگرهای 60 هرتز احساس میشود. باتری 5000 میلیآمپرساعتی با شارژ 18 وات، حدود 15٪ سریعتر از A5 شارژ میشود. دوربین اصلی 50 مگاپیکسلی در نور روز قادر به ثبت جزئیات نسبتاً خوبی است.
-
نقاط قوت: نمایشگر 90 هرتز، دوربین بهتر نسبت به A5
-
نقاط ضعف: سرعت شارژ همچنان محدود
-
مناسب برای:تماشای فیلم، اجرای بازیهای سبک
3. گوشی موبایل شیائومی مدل Poco C71
پوکو C71 با تمرکز بر رفع دغدغه «تمام شدن سریع شارژ » طراحی شده است. در این مدل با استفاده از باتری 6000 میلیآمپرساعتی که ظرفیتی فراتر از استاندارد گوشیهای همقیمت است، کاربر میتواند تا دو روز استفاده معمولی را بدون اتصال به شارژر سپری کند. تراشه هلیو G85 دقیقاً همان مدل استفاده شده در ردمی 15C است، بنابراین تفاوتی در سرعت اجرای برنامهها حس نخواهد شد. نمایشگر 6.7 اینچی IPS با نرخ 90 هرتز، تجربه بصری روان اما نه در سطح پرچمداران را ارائه میدهد.دوربین اصلی 50 مگاپیکسلی عملکردی مشابه ردمی 15C دارد.
-
نقاط قوت: باتری 6000 (بزرگترین در این رده)
-
نقاط ضعف: دوربین سلفی متوسط
-
مناسب برای: استفاده روزمره
4. گوشی موبایل شیائومی مدل Redmi A3 Pro
ردمی A3 Pro سادهترین و در عین حال کمهزینهترین گزینه در این بازه قیمتی است. در این مدل با استفاده از تراشه UNISOC T615 که مصرف انرژی آن به گونهای طراحی شده که گوشی هرگز داغ نمیکند، دوام باتری 5000 میلیآمپرساعتی به حدود دو روز استفاده سبک میرسد اما بهای این بهینهسازی، نمایشگر 6.5 اینچی با نرخ نوسازی 60 هرتز است؛ یعنی هنگام حرکت بین منوها یا اسکرول کردن، پرشهای محسوسی نسبت به نمایشگرهای 90 هرتز وجود دارد.قابلیت رم مجازی (استفاده از حافظه داخلی به عنوان رم اضافی) در این مدل تعبیه شده که تا حدودی به باز نگه داشتن چند برنامه همزمان کمک میکند. دوربین 13 مگاپیکسلی صرفاً برای استفاده روزمره و نه برای عکاسی حرفه ای کاربرد دارد. تبلت طراحی UGEE M708
-
نقاط قوت: ارزانترین گزینه، عدم داغی، عمر باتری بالا
-
نقاط ضعف: نمایشگر 60 هرتز (کند)، دوربین بسیار ساده
-
مناسب برای: استفاده روزمره
توصیه تخصصی برای این بازه قیمتی
در این بازه قیمتی، نباید انتظار نمایشگر خیرهکننده یا دوربین حرفهای داشته باشید. تمرکز شما باید بر دوام باتری و روان بودن گوشی موبایل در کارهای روزمره باشد. با بررسی تمام مدلها، Poco C71 قویترین گزینه است. چرا؟ چون باتری 6000 میلیآمپرساعتی آن در این رده قیمتی بینظیر است و تراشه هلیو G85 آنقدر قدرت دارد که واتساپ، اینستاگرام و تماشای فیلم را بدون لگ اجرا کند. دو مدل ردمی A5 و A3 Pro اگرچه ارزانترند، اما نمایشگر کندتر (60 هرتز) و دوربین ضعیفتری دارند. ردمی 15C هم گزینه بدی نیست، اما در برابر باتری غولپیکر پوکو C71 حرفی برای گفتن ندارد. هاب 6 پورت USB-C برند Expo مدل BX6H

بهترین گوشیهای موبایل تا 30 میلیون تومان!
مرز میان گوشیهای اقتصادی و میانرده، همواره به میزان بودجه کاربر گره خورده است. اما در سال 2026 و با سقف 30 میلیون تومان، این مرز چنان در هم شکسته شده که تشخیص «ارزش واقعی» دشوار گشته است. آیا در این بازه میتوان به تجربهای فراتر از یک دستگاه صرفاً کاربردی دست یافت؟
1. گوشی موبایل شیائومی مدل Poco C81
پوکو C81 نقطه شروع ورود به دنیای گوشیهای میانرده محسوب میشود. در این مدل با استفاده از تراشه هلیو G99 مدیاتک (که قدرت خام آن تقریباً دو برابر تراشههای دسته قبلی است)، کاربر میتواند چندین برنامه را همزمان باز نگه دارد بدون اینکه گوشی دچار کندی محسوس شود. برای نخستین بار در این بازه قیمتی، اسپیکر استریو (دو بلندگوی مجزا در بالا و پایین گوشی) تعبیه شده که تجربه شنیداری فیلم و بازی را فراگیرتر میکند. نمایشگر 6.7 اینچی با نرخ 90 هرتز، نرمی قابل قبولی را هنگام کار با گوشی ارائه میدهد. دوربین اصلی 50 مگاپیکسلی این بار از سنسور ساخت سونی استفاده میکند که در نور کم، عکسهای روشنتری نسبت به رقبا ثبت میکند. نقطه ضعف اصلی، حسگر اثرانگشت نصب شده بر روی پشت گوشی (به جای زیر نمایشگر) است که کمی قدیمی و کندتر از استاندارد روز محسوب میشود.
2.گوشی موبایل سامسونگ مدل GALAXY A07
گلکسی A07 پاسخی از سامسونگ به کاربرانی است که اعتماد به برند و نرمافزار بهروز را بر قدرت خام سختافزار ترجیح میدهند. در این مدل با استفاده از تراشه اگزینوس 850 که از نظر اعداد خام از هلیو G99 ضعیفتر است، اما بهینهسازی عمیق رابط کاربری One UI Core باعث شده تا در عمل کندی محسوسی تجربه نشود. باتری 6000 میلیآمپرساعتی (همتراز با پوکو C71) دوام فوقالعادهای ارائه میدهد. سامسونگ برای این گوشی 4 سال بهروزرسانی امنیتی تضمین کرده است که در این رده قیمتی یک مزیت رقابتی برجسته محسوب میشود. نقطه ضعف اصلی، نمایشگر 6.6 اینچی با نرخ 60 هرتز و حافظه رم تنها ۴ گیگابایت است که مولتیتسکینگ سنگین را با مشکل مواجه میکند.
-
نقاط قوت: باتری 6000، 4 سال آپدیت امنیتی، نرمافزار روان
-
نقاط ضعف: رم 4 گیگابایت، نمایشگر 60 هرتز
-
مناسب برای: خریدارانی که اولویت اول آنها بهروزرسانیهای بلندمدت و پایداری نرمافزار سامسونگ است.
توصیه تخصصی برای این بازه قیمتی
در این بازه، شما بین عملکرد خام (پوکو) و نرمافزار باثبات (سامسونگ) یکی را باید انتخاب کنید. از نظر تخصصی، Poco C81 انتخاب برتر است. چرا؟ چون تراشه هلیو G99 آن تقریباً دو برابر قدرتمندتر از رقماست و با ۸ گیگابایت رم، میتوانید چندین برنامه را بدون بسته شدن در پسزمینه باز نگه دارید. همچنین اسپیکر استریو آن برای تماشای فیلم تجربه بهتری میسازد. گلکسی A07 سامسونگ اگرچه باتری ۶۰۰۰ دارد و ۴ سال آپدیت میگیرد، اما رم ۴ گیگابایت و نمایشگر ۶۰ هرتز آن در سال ۲۰۲۶ حرفی برای گفتن ندارد.
نکته کلیدی: اگر اهل بازی یا مولتیتسکینگ سنگین هستید، پوکو C81 را بدون تردید بخرید. اگر فقط میخواهید یک گوشی ساده با شارژدهی عالی داشته باشید و به سامسونگ اعتماد دارید، A07 انتخابی مطمئن است. اما توصیه من به شما: با ۳۰ میلیون تومان، حق شماست که اجرای روانتری داشته باشید. پوکو C81 را انتخاب کنید و از سرعت آن لذت ببرید. فقط به خاطر داشته باشید که شارژ آن ۱۸ وات است، پس عادت کنید شب ها گوشی را به شارژ بزنید.
بهترین گوشیهای موبایل تا 40 میلیون تومان!
روزگاری نه چندان دور، فناوریهایی نظیر لرزشگیر اپتیکال یا صفحهنمایش AMOLED با نرخ نوسازی 120 هرتز، مختص پرچمداران گرانقیمت محسوب میشدند. اما در بازه قیمتی 40 میلیون تومان سال 2026، حضور این ویژگیها دیگر یک استثنا نیست. سؤال اساسی اینجاست: کدام یک از گزینههای این رده، صرفاً روی کاغذ میدرخشند و کدام یک در عمل حرفی برای گفتن دارند؟
1. گوشی موبایل شیائومی مدل Redmi 13x
ردمی 13X ثابت میکند که با بودجه تا زیر 40 میلیون تومان هم میتوان به صفحهنمایش OLED با رنگهای زنده و سیاه مطلق دست یافت. در این مدل با استفاده از تراشه اسنپدراگون 6 نسل 1 (که تا همین پارسال قلب تپنده گوشیهای رده بالا محسوب میشد)، شکاف بین قیمت و کیفیت را به طرز چشمگیری کاهش داده است. 256 گیگابایت حافظه داخلی به این معناست که کاربر میتواند صدها فیلم، هزاران عکس و دهها بازی را بدون نگرانی از پر شدن فضا نصب کند. نمایشگر 6.8 اینچی AMOLED با نرخ 120 هرتز، نرمی حرکت در منوها و وبگردی را به سطح گوشیهای دو برابر گرانتر رسانده است. دوربین اصلی 108 مگاپیکسلی در نور روز قادر به ثبت جزئیات فوقالعاده (حتی خواندن متن تابلوها از فاصله دور) است. جک 3.5 میلیمتری هدفون یکی از مزایای آن در عصر حذف این پورت است.
-
نقاط قوت: صفحه AMOLED 120هرتز، حافظه 256، دوربین 108 مگاپیکسل
-
نقاط ضعف: تراشه متوسط برای بازیهای فوق سنگین
-
مناسب برای: کاربرانی که تماشای محتوای ویدئویی با کیفیت برایشان اولویت دارد، افرادی که عکاسی در نور روز را به طور حرفهای دنبال میکنند و همچنین کاربرانی که به فضای ذخیرهسازی بالا نیاز دارند.
2. گوشی موبایل شیائومی مدل Redmi 14
ردمی 14 نسخه بهبودیافته 13X با تمرکز بر عملکرد بازی محسوب میشود. در این مدل با استفاده از تراشه دایمنسیتی 6080 مدیاتک (که قدرت خام آن حدود 20 درصد بیشتر از اسنپدراگون 6نسل 1 است)، اجرای بازیهایی مانند گنشین ایمپکت و کالآف دیوتی با تنظیمات گرافیکی بالاتر ممکن شده است. نمایشگر 6.67 اینچی AMOLED با نرخ 120 هرتز همان کیفیت بصری خیرهکننده را حفظ کرده است. باتری 5500 میلیآمپرساعتی با شارژ 33 وات، در نیم ساعت حدود 60 درصد شارژ میشود که نسبت به 13X پیشرفت قابل توجهی است. دوربین اصلی 64 مگاپیکسلی (به جای 108) اما با لرزشگیر دیجیتال بهتر، فیلمهای روانتری ضبط میکند. ست ماوس، کیبورد و هدست گیمینگ Yindiao
-
نقاط قوت: تراشه قویتر از 13X، شارژ 33 وات، باتری 5500
-
نقاط ضعف: دوربین اصلی 64 مگاپیکسلی (کمتر از 13X)
-
مناسب برای: کاربرانی که نیازمند نمایشگر باکیفیت برای تماشای ویدئو و پردازنده قدرتمند برای اجرای بازی هستند.
3. گوشی موبایل ریلمی Realme 12 Plus
ریلمی 12 پلاس با تمرکز بر طراحی لوکس و کیفیت دوربین، جایگاه ویژهای در این رده قیمتی یافته است. در این مدل با استفاده از لرزشگیر اپتیکال (OIS) که تا همین پارسال فقط در پرچمداران بالای 100 میلیون تومان یافت میشد، دیگر نگران تار شدن عکسها هنگام راه رفتن یا عکاسی در نور کم نخواهید بود. پشت گوشی از جنس چرم مصنوعی (نه پلاستیک براق) است که اثر انگشت نمیگیرد و حس یک محصول لوکس را القا میکند. صفحهنمایش 6.7 اینچی AMOLED خمیده (با لبههای گرد)، تماشای فیلم را به تجربهای سینمایی تبدیل میکند. تراشه دایمنسیتی 7050 از نظر قدرت بین ردمی 14 و گوشیهای 50میلیونی قرار میگیرد. باتری 5000 میلیآمپرساعتی با شارژ 67 وات، در 20 دقیقه به 70 درصد میرسد و در نیم ساعت تقریباً کامل میشود. نقطه ضعف این مدل، وزن 189 گرمی است.
-
نقاط قوت: لرزشگیر اپتیکال (OIS)، طراحی چرمی، شارژ 67 وات
-
نقاط ضعف: وزن نسبتاً بالا، نمایشگر خمیده (مشکل در یافتن گلس)
-
مناسب برای: خریدارانی که اولویت اول آنها طراحی متمایز و دوربین مجهز به لرزشگیر اپتیکال است.
توصیه تخصصی برای این بازه قیمتی
این بازه قیمتی نقطه آغاز «میانردههای واقعی» است. در اینجا سه رقیب جدی داریم: ردمی 13x، ردمی 14 و ریلمی 12 پلاس. از نظر تخصصی، Realme 12 Plus بهترین انتخاب است. چرا؟ سه دلیل اصلی: اول، لرزشگیر اپتیکال (OIS) روی دوربین آن تا همین پارسال فقط در گوشیهای بالای 100 میلیون یافت میشد و حالا عکاسی در شب و فیلمبرداری هنگام راه رفتن را برای شما ممکن میکند. دوم، شارژ 67 وات آن یعنی در نیم ساعت، گوشی از صفر به صد میرسد. سوم، طراحی پشت چرمی آن حس یک محصول لوکس را منتقل میکند. ردمی 14 اگر موجود باشد، گزینه دوم خوبی است با تراشه قویتر، اما دوربین و طراحی آن به پای ریلمی نمیرسد. ردمی 13x هم صفحه عالی و حافظه 256 دارد اما تراشه آن برای بازی ضعیفتر است.
نکته کلیدی: اگر به عکاسی و طراحی اهمیت میدهید، ریلمی 12 پلاس ارزش هر تومانش را دارد. اما اگر فقط فیلم میبینید و حافظه بالا میخواهید، ردمی 13x انتخاب هوشمندانهای است.
بهترین گوشیهای موبایل تا 50 میلیون تومان!
بازه 50 میلیون تومان، میدان رقابت مستقیم میان رویکردهای مختلف طراحی و مهندسی است. در یک سو، مدلهایی قرار دارند که بر قدرت خام پردازنده و سرعت شارژ تأکید دارند و در سوی دیگر، گزینههایی که نرمافزار باثبات و بهروزرسانیهای بلندمدت را اولویت میدهند. در ادامه، با بررسی تخصصی مشخصات فنی و عملکرد واقعی هر یک از این مدلها، خواهیم دید کدام رویکرد در سال 2026 برای کاربر حرفهای ارزش بیشتری خلق میکند. هندزفری بلوتوثی مازارس مدل MAZARES Air-55
1. گوشی موبایل شیائومی مدل Poco X4 Pro 5G
پوکو X4 Pro 5G در سال 2026 هنوز به عنوان یکی از بهترین خریدهای موجود شناخته میشود. در این مدل با استفاده از صفحهنمایش AMOLED با حداکثر روشنایی 1200 نیت، کاربر در نور مستقیم آفتاب نیز میتواند محتوای صفحه را بدون هیچ زحمتی مشاهده کند. تراشه اسنپدراگون 750G اگرچه از نظر فنی متعلق به نسلهای قبل است، اما برای اجرای بازیهایی مانند پابجی و کالآف دیوتی با تنظیمات گرافیکی متوسط تا بالا، کاملاً روان عمل میکند.باتری با ظرفیت 5160 میلیآمپرساعت همراه با فناوری شارژ 67 وات بدین معناست که در مدت زمان کوتاهی (حدود 15 تا 20دقیقه) سطح انرژی باتری از صفر به 70 درصد میرسد. این ویژگی به کاربر اجازه میدهد تا با صرف کمترین زمان ممکن برای شارژ، حداکثر استفاده را از گوشی داشته باشد.»
2. گوشی موبایل شیائومی مدل Redmi Note 15
ردمی نوت 15 برای کاربرانی طراحی شده که به دنبال یک گوشی متعادل و بدون حاشیه هستند. در این مدل با استفاده از تراشه اسنپدراگون 6 نسل 3 که مصرف انرژی آن به شدت بهینه شده است، کاربر میتواند یک روز و نیم استفاده معمولی را بدون داغ شدن گوشی سپری کند. نمایشگر 6.7 اینچی از نوع تخت (برخلاف نمایشگرهای خمیده که نصب گلس برایشان دشوار است) برای کاربرانی که از گلسهای خمیده بیزارند، یک مزیت محسوب میشود. برای نخستین بار در این رده قیمتی، لرزشگیر اپتیکال (OIS) روی دوربین 64 مگاپیکسلی نصب شده که فیلمهای بدون لرزش و عکسهای شارپ در نور کم را ممکن ساخته است. باتری 5100 میلیآمپرساعتی با شارژ 33 وات در حد متوسط رو به بالایی قرار دارد. طراحی ساده و بیهیجان آن از نظر برخی کاربران نقطه ضعف است. (جهت اطلاع از آخرین مدلهای موبایل و تبلت کلیک کنید.)
-
نقاط قوت: لرزشگیر اپتیکال (OIS)، مصرف بهینه باتری، نمایشگر تخت
-
نقاط ضعف: طراحی ساده و فاقد جذابیت بصری
-
مناسب برای: کسانی که یک گوشی بدون دردسر و متعادل میخواهند.
3. گوشی موبایل شیائومی مدل Redmi Note 14s
ردمی نوت 14 اس نسخهای است که صفحهنمایش باکیفیتتری نسبت به نوت 15 دارد، اما در عوض سرعت شارژ پایینتری ارائه میدهد. در این مدل با استفاده از صفحهنمایش 1.5K(رزولوشنی بین فول اچدی و 4K)، متنها و تصاویر با شفافیت چشمگیرتری نسبت به نمایشگرهای معمولی فول اچدی دیده میشوند. تراشه دایمنسیتی 6100 پلاس قدرتی برابر با نوت 15 دارد. باتری 5500 میلیآمپرساعتی دوام بسیار خوبی ارائه میدهد، اما فناوری شارژ آن تنها 33 وات است که در مقایسه با رقبای همقیمت (67وات) کند محسوب میشود.دوربین 108 مگاپیکسلی در نور روز عالی است اما در نور شب نویز (دانهدانه شدن تصویر) قابل توجهی دارد. وزن 180 گرمی آن از رقبا سبکتر است.
4. گوشی موبایل سامسونگ مدل GALAXY A17
گلکسی A17 پاسخ سامسونگ به رقبای چینی در بازه 50 میلیون تومان است. در این مدل با استفاده از تراشه اگزینوس 1480 که عملکرد خام آن تقریباً معادل اسنپدراگون 778G است، تجربه کاربری روان اما نه خیرهکنندهای ارائه میدهد. مهمترین نقطه قوت این گوشی، دریافت 4 سال بهروزرسانی امنیتی و 2 ارتقاء اصلی اندروید است که برای کاربرانی که گوشی را چند سال نگه میدارند، ارزش بالایی دارد. نمایشگر 6.6 اینچی Super AMOLED اما با نرخ نوسازی 90 هرتز از نظر نرمی یک پله از رقبای همقیمت پایینتر است.باتری 5000 میلیآمپرساعتی با شارژ 25 وات در سال 2026 بسیار قدیمی محسوب میشود. دوربین اصلی 50 مگاپیکسلی با لرزشگیر اپتیکال در حد متوسط رو به بالایی قرار دارد.
توصیه تخصصی برای این بازه قیمتی
در این بازه قیمتی، شما با چهار گزینه جدی روبرو هستید: Poco X4 Pro 5G، Redmi Note 15، Redmi Note 14s و GALAXY A17. از نظر تخصصی و با در نظر گرفتن «نسبت ارزش به قیمت»، Poco X4 Pro 5G بدون تردید برترین انتخاب است. چرا؟ سه دلیل اصلی: نخست، صفحهنمایش AMOLED با روشنایی 1200 نیت در این رده قیمتی بینظیر است و خوانایی در نور آفتاب را برای شما تضمین میکند. دوم، فناوری شارژ 67 وات همراه با باتری 5160 میلیآمپرساعتی بدین معناست که در کمتر از 20 دقیقه، شارژ به 70 درصد میرسد. سوم، فیلمبرداری 4K با دوربین 108 مگاپیکسلی برای تولید محتوا در شبکههای اجتماعی کاملاً کافی است. Redmi Note 15 اگرچه لرزشگیر اپتیکال دارد و مصرف باتری آن بهینه است، اما شارژ 33 وات آن در برابر پوکو حرفی برای گفتن ندارد. Redmi Note 14s صفحه 1.5K فوقالعاده شفافی ارائه میدهد، اما شارژ 33 وات و عملکرد ضعیف دوربین در شب، آن را یک پله پایینتر قرار میدهد. GALAXY A17 اگرچه 4 سال آپدیت امنیتی و نرمافزار روانی دارد، اما شارژ 25 وات و نمایشگر 90 هرتز آن در سال 2026 به شدت قدیمی محسوب میشود.

بهترین گوشیهای موبایل تا 70 میلیون تومان!
در آستانه ورود به قلمرو پرچمداران، بازه 70 میلیون تومان سال 2026 میزبان مدلهایی است که برخی از آنها از نظر مشخصات فنی، تفاوت چندانی با پرچمداران دو برابر گرانتر ندارند. در ادامه، با مقایسه تخصصی چهار مؤلفه اصلی یعنی سرعت، طراحی، نرمافزار و دوام، به این پرسش پاسخ خواهیم داد که کدام یک از این مدلها شایسته عنوان «بهترین گوشی تا 70 میلیون تومان» است.
1. گوشی موبایل شیائومی مدل Poco X7
بهترین گوشی تا 70 میلیون تومان در سال 2026 بدون تردید پوکو X7 محسوب میشود. در این مدل با استفاده از تراشه اسنپدراگون 7 نسل 3 (که از نظر قدرت پردازشی در بازیهای موبایل، حتی از اسنپدراگون 8 نسل 1 موجود در پرچمداران نیز عملکرد بهتری دارد)، کاربر میتواند سنگینترین بازیهای روز را با بالاترین تنظیمات گرافیکی و بدون کوچکترین لگی اجرا کند. نمایشگر 6.7 اینچی AMOLED با نرخ نوسازی 144 هرتز، نرمترین تجربه بصری ممکن را در این بازه قیمتی ارائه میدهد. فناوری شارژ 120 وات بدین معناست که گوشی در کمتر از 20 دقیقه از صفر تا 100 درصد شارژ میشود. دوربین 200 مگاپیکسلی با لرزشگیر اپتیکال و قابلیت فیلمبرداری 8K (هشت برابر کیفیت Full HD) برای تولید محتوای حرفهای بینظیر است. سیستم خنککننده مایع پیشرفته تضمین میکند حتی پس از دو ساعت بازی مداوم، دمای گوشی تنها اندکی افزایش یابد. فلش مموری ضبط صدا طرح فلش 16 گیگ
-
نقاط قوت: تراشه فوققدرتمند اسنپدراگون 7 نسل 3، شارژ 120 وات، نمایشگر 144 هرتز AMOLED، دوربین 200 مگاپیکسل با لرزشگیر اپتیکال و فیلمبرداری 8K
-
نقاط ضعف: دشواری یافتن نسخه گلوبال اصل در بازار ایران
-
مناسب برای: گیمرهای حرفهای، تولیدکنندگان محتوا، کاربرانی که حداکثر کارایی را در بودجه 70 میلیون تومان میخواهند.
2. گوشی موبایل سامسونگ مدل GALAXY A36
گوشی سامسونگ در بازه 60 تا 70 میلیون تومان که با عنوان گلکسی A36 شناخته میشود، پاسخ این برند به کاربرانی است که کیفیت نرمافزار و ساختار فیزیکی را فدای قدرت خام نمیکنند. در این مدل با استفاده از بدنه آلومینیومی (به جای پلاستیک) و گواهی ضد آب IP67 (بقا در عمق 0.5 متری آب به مدت 30 دقیقه)، حس یک پرچمدار واقعی به کاربر منتقل میشود. تراشه اسنپدراگون 6 نسل 4 با بهینهسازی عمیق One UI 16.5 تجربهای فوقالعاده روان (حتی در ناوبری بین منوها روانتر از پوکو X7) ارائه میدهد. نمایشگر Dynamic AMOLED 2X با حداکثر روشنایی 1500 نیت، در نور مستقیم آفتاب خوانایی عالی دارد. باتری 4900 میلیآمپرساعتی با شارژ 45 وات نسبت به نسلهای قبل بهبود یافته اما همچنان در برابر شارژ 120 وات پوکو X7 فاصله دارد. دوربین مجهز به لرزشگیر اپتیکال قادر به ضبط فیلم 4K با نرخ 60 فریم بر ثانیه (نرمی قابل توجه) است.
-
نقاط قوت: بدنه آلومینیومی، استاندارد ضد آب IP67، نرمافزار فوقروان One UI، نمایشگر 1500 نیت Dynamic AMOLED 2X
-
نقاط ضعف: شارژ 45 وات در مقایسه با رقبا (بخصوص پوکو X7 با شارژ 120 وات)
-
مناسب برای: طرفداران سامسونگ که نرمافزار روان و کیفیت ساخت فیزیکی را در اولویت قرار میدهند.
3. گوشی موبایل سامسونگ مدل GALAXY A26
ارزانترین گزینه سامسونگ در دسته گوشیهای تا 70 میلیون تومان گلکسی A26 نام دارد که نسخه اقتصادیتر A36 با همان DNA نرمافزاری اما سختافزاری ضعیفتر است. در این مدل با استفاده از تراشه اگزینوس 1380 که حدود 20 درصد قدرت کمتری نسبت به A36 دارد، کاربر همچنان از رابط کاربری روان One UI بهره میبرد اما در بازیهای سنگین تفاوت محسوس عملکرد را تجربه خواهد کرد. نمایشگر 6.5 اینچی Super AMOLED با نرخ نوسازی 90 هرتز (نه 120) و حداکثر روشنایی 1000 نیت، یک پله پایینتر از A36 قرار میگیرد. باتری 5500 میلیآمپرساعتی (بزرگتر از A36) دوام بیشتری ارائه میدهد. دوربین اصلی 50 مگاپیکسلی فاقد لرزشگیر اپتیکال است و کیفیت فیلمبرداری آن در سطح متوسط ارزیابی میشود. گواهی IP54 (مقاوم در برابر گرد و غبار و آب) از نکات مثبت این مدل محسوب میشود.
4. گوشی موبایل ناتینگ مدل Nothing Phone 2a
گوشی ناتینگ فون 2a با طراحی منحصربفرد جایگاه ویژهای در میان رقبای همقیمت دارد. در این مدل با استفاده از طراحی شفاف پشت گوشی همراه با نوارهای LED قابل برنامهریزی (Glyph Interface)، تجربه بصری متفاوتی نسبت به تمام رقبا ارائه میدهد. تراشه دایمنسیتی 7200 عملکردی بین اسنپدراگون 7 نسل 2 و 7 نسل 3 ارائه میدهد؛ یعنی برای بازیهای سنگین کافی است اما به پای پوکو X7 نمیرسد. رابط کاربری Nothing OS 3.5 مبتنی بر اندروید خالص و عاری از هرگونه نرمافزارهای اضافی و مزاحم (bloatware) است که کاربران حرفهای آن را بسیار میستایند. نمایشگر 6.7 اینچی OLED با نرخ نوسازی 120 هرتز و تنها یک جایگاه کوچک برای دوربین (بدون بریدگی یا جزیره) از نظر زیباییشناسی یکی از بهترین طراحیهای سال 2026 را دارد. باتری 5000 میلیآمپرساعتی با شارژ 45 وات عملکرد متوسطی ارائه میدهد. دوربین دوگانه (دو سنسور 50 مگاپیکسلی با لرزشگیر اپتیکال در دوربین اصلی) از نظر دقت رنگها، طبیعی و سینمایی ارزیابی شده است.
-
نقاط قوت: طراحی شفاف با نوارهای LED قابل برنامهریزی، نرمافزار خالص اندروید ، نمایشگر OLED زیبا با نرخ 120 هرتز
-
نقاط ضعف: قیمت بالا نسبت به عملکرد ارائهشده، تراشه ضعیفتر از پوکو X7
-
مناسب برای: کاربران خاصپسند، طرفداران طراحی منحصربفرد، افرادی که نرمافزار خالص و بدون مزاحمت میخواهند.
توصیه تخصصی برای این بازه قیمتی
موبایل و کالای دیجیتال از کجا بخریم؟
خرید گوشی موبایل و کالای دیجیتال در سال 2026، نیازمند انتخاب فروشگاهی معتبر و مطمئن است. با توجه به تنوع بالای مدلها و قیمتها، بهترین گزینه مراجعه به فروشگاههای اینترنتی تخصصی است. در این میان، فروشگاه اینترنتی الکتروچشم به عنوان یکی از مقاصد معتبر برای خرید انواع گوشی موبایل، هدفون، تبلت و سایر کالاهای دیجیتال، تجربهای امن و رضایتبخش را برای کاربران فراهم کرده است. الکتروچشم با ارائه قیمتهای رقابتی و ارسال سریع به سراسر ایران، نیازهای خریداران حرفهای را پوشش میدهد. همچنین مشاوره تخصصی پیش از خرید در این فروشگاه، به شما کمک میکند تا متناسب با بودجه و نیاز خود، بهترین انتخاب را داشته باشید. (جهت ارتباط با ما کلیک کنید.)